Meniu
Prenumerata

antradienis, gruodžio 6 d.

Pasaulis
KIBERNETINIS SAUGUMAS
Airija skyrė „Meta“ 265 mln. eurų baudą už per 500 mln. vartotojų duomenų nutekinimą
Airijos duomenų apsaugos komisija (The Data Protection Commission, DPC) pirmadienį skyrė 265 mln. eurų baudą „Facebook“ valdytojai „Meta Platforms Inc.“ už tai, kad ji nepakankamai stengėsi užkirsti kelią daugiau kaip pusės milijardo šio tarptautinio socialinio tinklo vartotojų duomenų nutekinimui.
IT ir transportas
JUNGTINĖ KARALYSTĖ
„Meta“ paragino JK neskubėti atšaukti ES elektroninės prekybos taisyklių galiojimo šalyje
„Facebook“ savininkė „Meta“ paragino JK įstatymų leidėjus, svarstančius teisės aktą, kuriuo iki 2024 metų būtų panaikintas visų ES įstatymų galiojimas šalyje, išlaikyti tam tikras elektroninės prekybos taisykles, kad Didžioji Britanija išliktų konkurencinga pasaulyje.
Verslas
ELEKTRONINĖS PREKYBOS MILŽINĖ
„Amazon“ ruošiasi atleisti 10 tūkst. darbuotojų
JAV elektroninės prekybos milžinė „Amazon“ ruošiasi atleisti net 10 tūkst. darbuotojų, pirmadienį pranešė leidinys „The New York Times“, prisijungdama prie
Verslas
TECHNOLOGINĖS ĮMONĖS
„Meta“ planuoja didelio masto atleidimus
„Facebook“ savininkė „Meta“ prisijungs prie kitų technologijų įmonių, mažinančių savo darbo jėgą, ir šią savaitę atleis tūkstančius darbuotojų, sekmadienį pranešė JAV žiniasklaida.
IT ir transportas
JAV TECHNOLOGIJŲ MILŽINĖ
Pasaulyje sutriko „WhatsApp“ veikla
Pasaulyje antradienį sutriko susirašinėjimo programėlės „WhatsApp“, veikla, skelbia populiariausių socialinių tinklų veiklą bei sutrikimus fiksuojanti svetainė „DownDetector“.
Pasaulis
ŽODŽIO LAISVĖ
Rusija „Meta“ įtraukė į savo „teroristinių ir ekstremistinių“ organizacijų sąrašą
The Economist
PAMATYTI IR PATIKĖTI
Nuo „Apple“ iki „Google“ – didžiosios technologijų įmonės kuria VR ir PR sistemas
Gal tai bus tokio populiarumo kaip išmanusis telefonas sulauksianti nauja platforma Išplėtęs akis devynmetis Ralphas Milesas lėtai nusiima nuo galvos „Quest
IT ir transportas
SOCIALINIAI TINKLAI
Vokietija stiprina „Meta“ stebėseną
Vokietijos kovos su karteliniais susitarimais priežiūros tarnyba trečiadienį pranešė, kad atidžiai stebi bendrovę „Meta“, valdančią „Facebook“, „WhatsApp“ ir „Instagram“, dėl galimo piktnaudžiavimo.
Pasaulis
DRAUDIMAI RUSIJOJE
Rusijos teismas „ekstremistiniais“ paskelbė ir uždraudė „Instagram“ ir „Facebook“
Maskvos teismas pirmadienį uždraudė socialinius tinklus „Facebook“ ir „Instagram“ kaip „ekstremistines“ organizacijas, pareigūnams apkaltinus JAV technologijų milžinę „Meta“ toleruojant „rusofobiją“, Ukrainoje tęsiantis Rusijos sukeltam karui.
Pasaulis
CENZŪRA
Rusijoje bus ribojama prieiga prie „Instagram“
Rusijos žiniasklaidos priežiūros tarnyba penktadienį apribojo prieigą prie socialinio tinklo „Instagram“, prokuratūrai pradėjus tyrimą dėl jo kontroliuojančiosios bendrovės „Meta“. Pareigūnai sprendimą
The Economist
ŽEMYNAS MOKOSI ENERGINGAI SUKTIS
Investuotojai į technologijas neatsidžiaugia Europos startuolių urduliu
Po ilgo miego Europoje bunda veržli dvasia
IQ Tema
TECHNOLOGIJOS
Nerealios svajonės? Sparčią metavisatų plėtrą kol kas stabdo technologijos
Jau dabar aišku, kad prisijungti prie metavisatos bent jau pradžioje reikės virtualiosios realybės (VR) akinių. Tačiau maždaug čia daugelio žinios ir baigiasi. Kaip teigė „VR Arenos“ įkūrėjas ir vadovas Domas Sabockis, kol kas metavisata nėra aiškiai apibrėžtas dalykas ir niekas iki galo nesupranta, kaip ji atrodys. Tad ir kalbėti apie jai reikalingas naujas technologijas arba iki galo įgyvendintą metavisatos viziją yra sudėtinga.
Komentarai
RIMTI REIKALAI
Metakelnės (satyra)
Kai išrado radiją, progresyvūs žmonės sakė, kad po dvejų trejų metų niekas knygų nebeskaitys. Kai išrado kiną, įžvalgūs žmonės sakė, kad teatrui tuoj bus chana. Kai išrado televiziją, apsižiūrėta, kad žmonės tebeskaito ne tik knygas, žurnalus, bet ir laikraščius, ir nesiruošia mesti, todėl visi ėmė rodyti pirštais į kiną ir radiją – atseit šitos pramogos dabar jau tikrai priėjo liepto galą.
IQ Tema
VERSLO MODELIAI
Nieko realaus, tik verslas... ekonominės metavisatų sistemos
Metavisatose tikimasi sukurti ekonomines sistemas be korporacijų ir valstybių kontrolės, kuriose lemiamą žodį turėtų kūrėjai ir vartotojai. 2021 m. liepą vienas
IQ Tema
METAVISATOS
Mano kitas gyvenimas: pirmuosius žingsnius žengiančios metavisatos gali tapti kasdienybe
Ko reikia, kad apie iškeltas vestuves parašytų „The New York Times“? Įprastai žymios pavardės arba didelių puotai skirtų išlaidų, leidžiančių surengti išskirtinį renginį. Kartais neįprastos jaunavedžių meilės istorijos. O vienai amerikiečių porai nereikėjo nei to, nei kito – pakako įžadus duoti metavisatoje.
ŽYMA
META