Meniu
Prenumerata

antradienis, gegužės 30 d.

Pasaulis
EUROPOS SĄJUNGA
E. Macronas per susitikimą su V. Orbanu kalbėjo apie Europos vienybę
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas Eliziejaus rūmuose priėmė Vengrijos ministrą pirmininką Viktorą Orbaną ir darbo vakarienės metu pabrėžė Europos vienybės dėl
Pasaulis
NATO PLĖTRA
Vengrijos premjero partija tvirtina pritarsianti Švedijos ir Suomijos stojimo į NATO protokolų ratifikavimui
Vengrijos nacionalisto premjero Viktoro Orbano partija „Fidesz“ pareiškė pritarsianti Švedijos ir Suomijos stojimo į NATO protokolų ratifikavimui, praneša „Reuters“.
Pasaulis
VENGRIJA IR ES
V. Orbanas teigia, kad Vengrija laikysis veto ES pagalbos Ukrainai planui
Vengrijos ministras pirmininkas penktadienį pareiškė, kad ir toliau priešinsis Europos Sąjungos planui 2023 metais suteikti 18 mlrd. eurų pagalbos paketą Ukrainai.
Pasaulis
TOLERANCIJOS PRAŠYMAS
EK rekomendavus įšaldyti 7,5 mlrd. eurų išmokėjimą, Vengrija prašo duoti jai laiko
Europos Komisijai rekomendavus blokui įšaldyti maždaug 7,5 mlrd. eurų išmokėjimą Vengrijai dėl susirūpinimo teisinės valstybės principo pažeidimais ir galimai netinkamu Europos Sąjungos lėšų valdymu, vengrų teisingumo ministrė antradienį pareiškė, kad jos šaliai reikia laiko, ir paragino partnerius Bendrijoje būti „tolerantiškus“.
Pasaulis
DRAUGŲ PAIEŠKOS
V. Orbanas JAV konservatoriams: pasaulio dešinieji turi susivienyti
Vengrijos dešiniojo sparno premjeras Viktoras Orbanas ketvirtadienį pareiškė, kad „globalistai gali prasmegti į pragarą“, kviesdamas Amerikos konservatorius susiburti bendrai pasaulinei kovai su progresyviaisiais.
Pasaulis
JUODA AVIS
V. Orbanas: sankcijomis Rusijai ES „šovė sau į plaučius“
Europa dėl karo Ukrainoje Rusijai įvestomis sankcijomis „šovė sau į plaučius“, penktadienį pareiškė Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas.
Pasaulis
SANKCIJOS RUSIJAI
V. Orbanas: susitarti dėl ES embargo rusiškai naftai artimiausiu metu – mažai tikėtina
Pasaulis
SANKCIJOS RUSIJAI
EK vadovė džiaugiasi pažanga derybose su Vengrija dėl ES embargo rusiškai naftai
Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen pasidžiaugė „pažanga“, pasiekta per pirmadienio vakaro derybas su Vengrijos premjeru Viktoru Orbanu, kuris stabdo Briuselio planus dėl embargo rusiškai naftai.
Pasaulis
SANKCIJOS RUSIJAI
Vengrija: rusiškos naftos embargu peržengiama „raudona linija“
Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas penktadienį piktai užsipuolė Europos Komisijos vadovę Ursulą von der Leyen, pareiškęs, kad ji „kėsinasi“ į Europos Sąjungos vienybę, siūlydama uždrausti rusiškos naftos importą.
Pasaulis
SLOVĖNIJA
Slovėnijos parlamento rinkimai: kaip netapti Mažąja Vengrija
Slovėnijos politinėje arenoje kaunasi daug partijų, tad mažosioms dažnai tenka auksinė korta formuojant koalicijas. Tačiau balandžio 24 d. vyksiančiuose parlamento
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
V. Orbanas pasikalbėjo su V. Putinu, ragina nedelsiant skelbti paliaubas
Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas trečiadienį sakė pasikalbėjęs su Vladimiru Putinu ir paraginęs jį nedelsiant skelbti paliaubas Ukrainoje bei pakvietęs Prancūzijos, Vokietijos, Ukrainos ir Rusijos lyderius susitikti Budapešte.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
Vengrija iškvietė Ukrainos ambasadorių dėl „įžeidimų“
Vengrija trečiadienį iškvietė Ukrainos ambasadorių, kaltindama Kyjivą „įžeidimais“, susijusiais su Budapešto pozicija dėl Rusijos invazijos.
Pasaulis
VENGRIJOS RINKIMAI
Stebėtojai: per rinkimus Vengrijoje kampanijos dalyviams nebuvo sudarytos vienodos sąlygos
Tarptautinė rinkimų stebėtojų grupė pirmadienį pareiškė, kad per rinkimus Vengrijoje, kuriuose nacionalistinių pažiūrų premjeras Viktoras Orbanas užsitikrino ketvirtą kadenciją, rinkimų kampanijos dalyviams nebuvo sudarytos vienodos sąlygos.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
Vengrija atmeta V. Zelenskio prašymą padėti ginklais
Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas penktadienį atmetė emocingą Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio prašymą tiekti Ukrainą ginklus ir paremti sankcijas Rusijos energijos sektoriui.
Pasaulis
PASAULIS 2022. EUROPA
Pralaimėtojas V. Orbanas? Įtakingasis Vengrijos premjeras per rinkimus gali netekti pareigų
2022 m. balandį vyksiančių Vengrijos parlamento rinkimų kampanija netikėtai įdomi. 2021 m. pradžioje atrodė kone savaime aišku, kad ministrui pirmininkui Viktorui Orbánui pavyks išsaugoti dviejų trečdalių daugumą parlamente, bet per pastaruosius metus padėtis pasikeitė. Šešios labai skirtingos opozicinės partijos susivienijusios išrinko vieną su V. Orbánu susikausiantį kandidatą. Jos taip pat parinko jungtinius kandidatus kiekvienam mandatui Vengrijos parlamente. Pirmąsyk nuo sugrįžimo 2010 m. V. Orbánas turi labai realią galimybę pralaimėti.
ŽYMA
VIKTORAS ORBÁNAS