Meniu
Prenumerata

penktadienis, birželio 14 d.


The Economist
BLOGIAUSIU ATVEJU
Kodėl JAV nėra apsaugotos nuo despoto
Demokratinė šalies sistema ne tokia tvirta, kaip atrodo
Temos
JAV PREZIDENTO RINKIMAI
Juk jo pavardė – Kennedy
Robertui F. Kennedy nerūpi, ar jis pasmerks JAV Donaldui Trumpui. Šis gamtą mylintis sąmokslo teorijų skleidėjas irgi kandidatuoja į prezidentus. Su juo susitiko Andrew Milleris.
Pasaulis
JAV PREZIDENTO RINKIMAI
Buvusi konkurentė N. Haley JAV prezidento rinkimuose balsuos už D. Trumpą (papildyta)
Buvusi Pietų Karolinos gubernatorė ir JAV ambasadorė Jungtinėse Tautose, aršiausia Donaldo Trumpo konkurentė Respublikonų partijos pirminiuose rinkimuose Nikki Haley trečiadienį vykusiame renginyje Hudsono institute (Vašingtonas) teigė lapkritį vyksiančiuose prezidento rinkimuose balsuosianti už D. Trumpą.
Pasaulis
JAV PREZIDENTO RINKIMAI
Kas galėtų tapti D. Trumpo dešiniąja ranka?
Demokratų partijos kandidatas, dabartinis JAV prezidentas Joe Bidenas į rinkimus, kaip ir 2020 m., keliauja su viceprezidente Kamala Harris, tačiau respublikonų kandidatas Donaldas Trumpas kol kas savo dešiniosios rankos nėra pasirinkęs (ar bent jau paskelbęs viešai). Nors buvusio prezidento sprendimo nuspėti neįmanoma, potencialūs kandidatų sąrašai svarstomi jau ne vieną mėnesį.
Finansai ir investavimas
AKCIJŲ RINKOS
J. Woodsas: akcijų rinkoms nerūpi, kas bus išrinktas JAV prezidentu
Dirbtinis intelektas tampa svarbia nauja technologija, o JAV prezidento rinkimų rezultatai gali turėti įtakos atskiriems sektoriams, bet ne visai akcijų
Pasaulis
JAV PREZIDENTO RINKIMAI
„No Labels“ traukiasi iš JAV prezidento rinkimų kovos
„No Labels“ organizacija, siekusi dalyvauti JAV prezidento rinkimuose su nepriklausomu kandidatu ir iki šiol užsitikrinusi vietą 19 valstijų balsalapiuose, traukiasi iš kovos, praneša amerikiečių dienraštis „The Wall Street Journal“.
Pasaulis
JAV PREZIDENTO RINKIMAI
Pirma mažytė pergalė prieš D. Trumpą
Šiokia tokia paguoda Donaldo Trumpo priešininkams. Jo varžovė Nikki Haley sekmadienį sostinėje Vašingtone vykusiuose Respublikonų partijos pirminiuose rinkimuose pelnė pirmąją
Pasaulis
JAV
Lazda su dviem galais: kaip Alabamos sprendimas dėl embrionų gali pakenkti respublikonams
Alabamos Aukščiausiasis teismas priėmė sprendimą, pagal kurį visi valstijoje esantys embrionai, naudojami dirbtiniam apvaisinimui, yra laikomi „vaikais“ ir dėl to negali būti sunaikinti. Tai pirmas atvejis JAV, kai teismo sprendimu nusprendžiama apsaugoti vaisiaus teises taip greitai nuo apvaisinimo. Toks sprendimas paveiks tūkstančius vaisingumo problemų turinčių šeimų, tarp jų – ir respublikonų rėmėjų, kurie gali nusigręžti nuo vis labiau šiais klausimais radikalėjančios partijos.
Pasaulis
JAV RESPUBLIKONŲ PARTIJA
S. Critchley: akivaizdu, kad JAV respublikonams dabar rūpi tik galia
Respublikonų partija dėl Donaldo Trumpo patiria tektoninius lūžius, kurie kelia grėsmę ne tik pačiai partijai, bet ir visoms JAV. Liepa Žeromskaitė kalbėjosi su komunikacijos įmonės „Boots Road Group“ vadovaujančiu partneriu, knygos „Patriots of Two Nations: Why Trump Was Inevitable And What Happens Next“ autoriumi Spenceriu Critchley apie respublikonų rinkėjus, moralę ir ateitį.
Pasaulis
JAV PREZIDENTO RINKIMAI
D. Trumpas: aš paverčiau NATO stipria
Buvęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas toliau „trolina“ sąjungininkus. Pirmadienį į Baltuosius rūmus sugrįžti siekiantis politikas pareiškė, kad būtent jis pavertė
Pasaulis
JAV PREZIDENTO RINKIMAI
D. Trumpas vis artėja link Baltųjų rūmų
Sunku įsivaizduoti, kas galėtų sustabdyti Donaldą Trumpą. Ketvirtadienį jis iškovojo lengvą pergalę Nevados respublikonų sueigose ir užsitikrinęs dar daugiau jį
Pasaulis
PASAULIS 2024
Pasaulio pabaigos rinkimai: gresia skaldančios nepopuliarumo varžybos tarp J. Bideno ir D. Trumpo
Pasiteiravę amerikiečių rinkėjų, kaip jie jaučiasi, sužinosite, kad JAV vienybė yra itin prastos būklės. 2023 m. rugsėjį, kai „Pew“ tyrimų centras
Pasaulis
JAV PREZIDENTO RINKIMAI
R. D. Wilson: nedaugelis yra patenkinti potencialiu D. Trumpo ir J. Bideno revanšu
Artėjant prie kandidatų į JAV prezidentus pirminių rinkimų pradžios IQ apžvalgininkė Liepa Žeromskaitė klausė Vokietijos Maršalo fondo Demokratijos užtikrinimo aljanso ir JAV rinkimų ir politinės analizės vadovės Rachael Dean Wilson, ko galime tikėtis per artimiausius metus.
Pasaulis
JAV
D. Trumpui pareikšti kaltinimai dėl įslaptintų dokumentų
Donaldas Trumpas ketvirtadienį pranešė, kad jam pareikšti kaltinimai dėl įslaptintų dokumentų tvarkymo po pasitraukimo iš pareigų.
Aktualijos
TREČIADIENIO KALEIDOSKOPAS
Padėtis Chersone, pasaulio ekonomikos prognozės ir kitos svarbiausios dienos naujienos
Svarbiausių birželio 7-osios naujienų iš Lietuvos ir pasaulio apžvalga.
ŽYMA
JAV PREZIDENTO RINKIMAI