Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, kovo 30 d.

Pasaulis
TBT
Žiniasklaida: Vengrija blokavo bendrą ES pareiškimą dėl TBT išduoto V. Putino arešto orderio
Vengrija sutrukdė paskelbti bendrą Europos Sąjungos šalių narių pareiškimą dėl Tarptautinio baudžiamojo teismo (TBT) išduoto Rusijos prezidento Vladimiro Putino arešto orderio, todėl bloko užsienio politikos vadovas Josepas Borrellis vietoje to paskelbė pareiškimą savo vardu, remdamasi šaltiniais pranešė agentūra „Bloomberg“.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
ES galvoja steigti prokuratūrą agresijos nusikaltimui prieš Ukrainą tirti
Europos Komisija antradienį pranešė galvojanti įsteigti „tarptautinę prokuratūrą“ agresijos nusikaltimui prieš Ukrainą tirti, taip žengdama žingsnį į priekį dėl Rusijos vadovybės patraukimo atsakomybėn.
Aktualijos
KARAS UKRAINOJE
Eurojusto vadovas: patraukti atsakomybėn agresorius Ukrainoje užtruks ne vienus metus
Vilniuje viešintis Eurojusto vadovas sako, kad kaltųjų patraukimas atsakomybėn už karo nusikaltimus Ukrainoje užtruks ne vienus metus.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
„The New York Times“ išsiaiškino, kas surengė žudynes Bučoje
Dienraštis „The New York Times“ (NYT) paskelbė pusvalandžio trukmės vaizdo įrašą, kuriame pateikiami aštuonis mėnesius trukusio tyrimo dėl civilių gyventojų
Aktualijos
KARAS UKRAINOJE
V. Čmilytė-Nielsen: šalia Rusijos karo nusikaltimų privaloma pridėti seksualinio smurto bylas
Penktadienį minint Tarptautinę kovos su smurtu prieš moteris dieną Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen pabrėžia, kad šalia karinių Rusijos nusikaltimų įrodymų privaloma pridėti ir seksualinio smurto bylas.
Aktualijos
UKRAINOS KARO AIDAI ES
Europarlamentas paskelbė Rusiją teroristine valstybe: kas iš Lietuvos atstovų nepalaikė
Europos Parlamentas (EP) trečiadienį priėmė neįpareigojančią rezoliuciją, kuria Rusija skelbiama Rusiją terorizmą remiančia valstybe. Ne visi Lietuvos atstovai dalyvavo balsavime
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
V. Zelenskis: rusų žiaurumai Chersono srityje tokie patys kaip ir kituose regionuose
Prezidentas Volodymyras Zelenskis sekmadienį pareiškė, kad Ukrainos pajėgos, susigrąžinusios Chersono miestą, rado naujų Rusijos okupantų karo nusikaltimų įrodymų.
Aktualijos
KARO NUSIKALTIMAI
Viceministrė: Specialusis tribunolas leistų V. Putiną pavadinti nusikaltėliu
Teisingumo viceministrė Gabija Grigaitė-Daugirdė sako, kad Baltijos šalių siūlomas steigti Specialusis tribunolas Rusijos vadovų nusikaltimams Ukrainoje tirti svarbus kaip institucija, kuri „pavadintų Putiną nusikaltėliu“ ir išduotų jam arešto orderį.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
JT: Rusijos smūgiai Ukrainai gali prilygti karo nusikaltimams
Jungtinės Tautos antradienį pareiškė, kad pastarojo meto Rusijos išpuoliai prieš Ukrainą galėjo pažeisti karo įstatymus ir prilygtų karo nusikaltimams, jei buvo sąmoningai taikytasi į civilius gyventojus.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
Prie išlaisvinto Iziumo aptikta apie 450 kapų
Vienoje kapavietėje netoli Ukrainos rytuose esančio Iziumo miesto, kurį neseniai išlaisvino ukrainiečių pajėgos, suskaičiuota apie 450 kapų, penktadienį sakė vienas prezidento patarėjas.
Pasaulis
KARO NUSIKALTIMAI
Ukraina planuoja specialų tarptautinį tribunolą, kur būtų teisiamas V. Putinas
Praėjus šešiems mėnesiams po Rusijos invazijos pradžios Ukrainos pareigūnai rengia planus, kaip užtikrinti, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir jo vyriausieji kariuomenės vadai būtų teisiami už pradėtą karą.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
V. Zelenskis ragina įkurti „specialų tribunolą“ Rusijos invazijai į Ukrainą tirti
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis ketvirtadienį Hagoje vykusioje konferencijoje dėl karo nusikaltimų jo šalyje paragino įsteigti „specialų tribunolą“ Rusijos invazijai į
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
„Amnesty International“ kaltina Rusiją karo nusikaltimais Charkive
Žmogaus teisių organizacija „Amnesty International“ pirmadienį apkaltino Rusiją karo nusikaltimais Ukrainoje, teigdama, kad per atakas Charkive buvo dažnai naudojamos uždraustos kasetinės bombos ir žuvo šimtai civilių gyventojų.
Aktualijos
RUSIJOS KARO NUSIKALTIMAI
D. Žalimas: dėl Rusijos agresijos prieš Ukrainą būtina steigti specialų tribunolą
Dėl Rusijos agresijos prieš Ukrainą būtina steigti specialų tribunolą, nes kitaip nebus įvertintas ideologinis karo nusikaltimų pagrindas, sako buvęs Konstitucinio Teismo (KT) vadovas Dainius Žalimas.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
ETPA ragina steigti tarptautinį tribunolą Rusijos karo nusikaltimams Ukrainoje tirti
Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja (ETPA) išreiškė tvirtą paramą visoms pastangoms tirti įtariamus Rusijos pajėgų karo nusikaltimus Ukrainoje ir paragino įsteigti tarptautinį tribunolą.
ŽYMA
KARO NUSIKALTIMAI