Meniu
Prenumerata

sekmadienis, kovo 26 d.

Verslas
SOLIDARUMO MOKESTIS
G. Šimkus: solidarumo įnašo tam tikriems bankas gali ir nebūti, jeigu jie solidariai išaugintų indėlių palūkanų normas
Lietuvos banko (LB) valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus tvirtina, kad bankų solidarumo įnašas yra skirtas neįprastai pelno daliai ir jeigu bankai solidariai išaugintų indėlių palūkanų normas, įnašo gali ir nebūti.
Verslas
EURO CENTAI
Vartotojai ir žalieji remia Lietuvos banko siūlymą atsisakyti 1 ir 2 centų monetų
Lietuvos banko (LB) siūlymą atsisakyti vieno ir dviejų centų monetų remia vartotojų sargai, žalieji, iš dalies ir prekybininkai. Ekonomistas sako, kad euras yra stipri valiuta ir egzistuoja daug mažos vertės prekių, kurių kainodarai centai yra svarbūs.
Verslas
PALŪKANŲ NORMOS
G. Šimkus: mano nuomone, ECB didino palūkanų normas ne paskutinį kartą
Lietuvos banko (LB) valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus tvirtina, kad Europos Centrinio Banko (ECB) valdančiosios tarybos sprendimas visas tris pagrindines palūkanų normas padidinti 50 bazinių punktų – stiprus ir priimtas be didesnių dvejonių. Jis taip pat prognozavo, kad tai nėra paskutinis palūkanų normų didinimas.
Komentarai
KOMENTARAS
Kaltinimai verslui – kaip 25-as kadras
Kai esame labiausiai ištroškę ir reikalingi santarvės, skaldančių naratyvų visuomenėje vis daugiau. Progų susiskaldyti pridėjo infliacija. Jos ištakų ignoravimas turi
Aktualijos
NAUJIENŲ APŽVALGA
Pirmadienio kaleidoskopas: EK ekonomikos prognozė, LB tyrimas ir kitos svarbiausios dienos naujienos
Svarbiausių vasario 13-osios naujienų iš Lietuvos ir pasaulio apžvalga.
Verslas
INFLIACIJA
LB: maisto brangimą lėmė energijos ir žaliavų kainų šokas, spaudimas kainoms slops
Energijos kainų šokas turėjo didesnę įtaką maisto kainoms Lietuvoje nei vidutiniškai euro zonoje, o dėl santykinai didelės paklausos ir gyventojų perkamosios galios visi rinkos dalyviai galėjo lengviau perkelti išaugusias sąnaudas galutiniam vartotojui, teigia Lietuvos bankas (LB).
NT ir energetika
NT
Nenaujų būstų pardavimai 2022-ųjų pabaigoje smuko ketvirtadaliu
Nenaujų būstų pardavimai 2022-ųjų pabaigoje, palyginti su 2021-ųjų tuo pat laiku, smuko ketvirtadaliu, arba iki 2016-2017 metų lygio, sako Lietuvos banko (LB) atstovas.
Verslas
PALŪKANŲ NORMOS
G. Šimkus: kintamos palūkanos didina bankų pajamas ir pelną
Lietuvoje vyraujantis skolinimasis būstui už kintamas palūkanas reikalauja išskirtinio dėmesio ir valstybės institucijų sprendimų, sako Lietuvos banko (LB) valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus. Jo teigimu, kintamos palūkanos yra viena iš bankų pajamas ir pelną didinančių priežasčių.
Verslas
PALŪKANŲ NORMOS
LB: nėra ženklų, kad namų ūkiams sunku grąžinti paskolas
Lietuvos bankas (LB) kol kas nepastebi, kad namų ūkiai turėtų rimtų problemų grąžinant paskolas, sako LB atstovas.
Finansai ir investavimas
KREDITAI
LB ragina kredito davėjus lanksčiai reaguoti į galimas klientų problemas juos grąžinti
Lietuvos bankas (LB) ragina kredito davėjus lanksčiai reaguoti į galimas klientų problemas grąžinti kreditus, atsižvelgus į tai, kad, pasikeitus ekonominei
Verslas
TUI
Sukauptos TUI Lietuvoje per metus augo 11,2 proc.
Sukauptosios tiesioginės užsienio investicijos (TUI) Lietuvoje rugsėjo pabaigoje siekė 28,9 mlrd. eurų – per metus jos padidėjo 11,2 proc. bei siekė 44,7 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP).
Verslas
INFLIACIJA
Lietuvos bankas ir kitąmet prognozuoja spartų palūkanų normų augimą
Palūkanų normos kitąmet toliau augs, kol Europos centrinis bankas (ECB) pasieks 2 proc. vidutinės infliacijos euro zonoje tikslą, sako Lietuvos banko vadovas.
Verslas
EKONOMIKA
LB gerina šių ir kitų metų Lietuvos BVP augimo prognozes
Lietuvos bankas (LB) gerina šių metų bendrojo vidaus produkto (BVP) augimo prognozę iki 2,5 proc. – rugsėjį prognozuota, kad šalies ekonomika augs 2,1 procento.
Finansai ir investavimas
PASKOLOS
Bankai atsargiau vertina skolinimą, tikisi mažesnės paskolų paklausos
Nors naujų paskolų paklausa trečiąjį ketvirtį liko stabili, ateityje ji turėtų mažėti dėl didėjančių palūkanų ir ekonominio neapibrėžtumo, rodo naujausia bankų apklausa.
Kava su IQ
IŠSKIRTINIS INTERVIU
G. Šimkus: galime ieškoti popierinių krizių ir nematyti, kad Lietuvos ekonomika šiemet augs
2022-aisiais Lietuvos ir ES ekonomikas purčius vienam iššūkiui po kito, IQ apžvalgininkė Liepa Žeromskaitė su Lietuvos banko (LB) valdybos pirmininku Gediminu Šimkumi aptarė, ko galime tikėtis kitais metais.
ŽYMA
LIETUVOS BANKAS