Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, sausio 27 d.

Aktualijos
SCENARIJAI
I. Šimonytė: reikia ruoštis viskam, bet ar bus karas, atsakyti gali tik V. Putinas
Lietuvai būtina ruoštis visiems galimiems scenarijams dėl Rusijos telkiamos kariuomenės greta Ukrainos ir Baltarusijoje, bet atsakyti, ar bus karas, gali tik Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, sako premjerė Ingrida Šimonytė.
Aktualijos
ALJANSAS
V. Rupšys: į karinį konfliktą tarp Rusijos ir Ukrainos NATO nesikištų
Jeigu kiltų karinis konfliktas tarp Rusijos ir Ukrainos, tikėtina, kad NATO tiesiogiai į jį nesikištų, sako Lietuvos kariuomenės vadas.
Pasaulis
ĮTAMPA
JAV ir Europa skelbia vienybę Rusijos atžvilgiu, tvyrant įtampai dėl Ukrainos
JAV prezidentas Joe Bidenas pirmadienį paskelbė, kad Vakarų valstybės yra visiškai vieningos, surengęs pasitarimą su Europos šalių lyderiais dėl pastangų užkirsti kelią potencialiam Rusijos puolimui prieš Ukrainą.
The Economist
PASAULIS 2022. AZIJA
Tragiška girdėta istorija: Talibanui paaiškės, kad valdyti sunkiau, nei kariauti
Jau seniai kenčiantys Afganistano gyventojai pasitiks 2022-uosius pradėdami naują, bet, deja, pažįstamą ilgos šalyje siaučiančios suirutės etapą. Išvedus JAV ir NATO karius įspūdingai žlugo tarptautinės bendruomenės palaikoma vyriausybė, grįžo Talibanas ir buvo atkurtas islamiškas emyratas.
Pasaulis
ĮTAMPA
Ukrainoje viešintis A. Blinkenas ragina V. Putiną rinktis „taikų kelią“
Solidarumo vizito į Ukrainą atvykęs JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas trečiadienį paragino Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną rinktis „taikų kelią“, tvyrant būgštavimams dėl galimos invazijos.
Aktualijos
NAUJA VOKIETIJOS VYRIAUSYBĖ
Kiek Lietuva svarbi Vokietijai?
„Nors esame maža šalis ir ekonominiai ryšiai Vokietijos mastu nėra tokie ypač svarbūs, Lietuva vis tiek yra ta šalis, kuri Berlyne laikoma labai proeuropietiška, palaikanti ir transatlantinės vienybės idėją, įgyvendinanti vertybinę politiką“, – interviu IQ teigė Justinas Juozaitis, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos Gynybos analizės centro politikos analitikas.
Pasaulis
ĮTAMPA
Rusija sako nematanti prasmės artimiausiu metu rengti naujo derybų su Vakarais rato
Rusija nemato prasmės artimiausiomis dienomis rengti naujo saugumo derybų su Vakarais rato, nes šios savaitės diskusijose nepadaryta didelės pažangos, ketvirtadienį pareiškė rusų aukšto rango diplomatas.
Pasaulis
DERYBOS
NATO ir Rusija išdėstė smarkiai besiskiriančias pozicijas dėl Ukrainos krizės
NATO sąjungininkės trečiadienį perspėjo Rusiją, kad nesileis į kompromisus dėl Aljanso teisės ginti savo rytines nares, kad būtų išvengta tolesnio konflikto Ukrainoje, tačiau pakvietė Maskvą tolesnių derybų, siekiant sumažinti įtampą dėl saugumo padėties.
Pasaulis
GYNYBA
NATO sąjungininkės vienija jėgas prieš derybas su Rusija
Jungtinės Valstijos ir jų sąjungininkės Europoje vienija jėgas prieš trečiadienio susitikimą NATO būstinėje su Rusijos pasiuntiniais, rengdamosi derėtis dėl įtampos prie Ukrainos sienos slopinimo, abiem stovykloms atsisakant bent kiek nusileisti.
Pasaulis
RUSIJA IR UKRAINA
NATO vadovas: Rusija sumokės „didžiulę kainą“, jei užpuls Ukrainą
NATO vadovas Jensas Stoltenbergas pirmadienį perspėjo Rusiją, kad ji sumokės „didžiulę kainą“, jei užpuls Ukrainą, ir išreiškė viltį, kad per Ženevoje prasidėjusius derybas dėl krizės pavyks sudaryti sąlygas diplomatiniam sprendimui.
Pasaulis
POKYČIŲ BERLYNE POVEIKIS LIETUVAI
Naujoji Vokietijos vyriausybė imsis griežtesnės retorikos Kinijos ir Rusijos atžvilgiu?
Praėjusių metų pabaigoje prisiekusi Vokietijos vyriausybė neturėtų kelti revoliucijų Briuselyje ir ne tik ten, bet tam tikrų pokyčių galima tikėtis, interviu IQ teigė Ulrike Franke, Europos užsienio santykių tarybos (ECFR) vyresnioji ekspertė.
Komentarai
KOMENTARAS
Putino geopolitinis pokeris
Rusija laimi – iš dalies dėl savo pačios privalumų, bet daugiausiai – dėl mūsų silpnumo.
Pasaulis
RUSIJOS ULTIMATUMAS
NATO ir Rusijos susitikimas – tai ne derybos? (Aljansas rengia neeilinį posėdį)
Ilgų šventinių pagirių NATO sau negali leisti. Aljansas bando išlaviruoti tarp agresyvių Kremliaus reikalavimų ir įsipareigojimų sąjungininkams išlaikymo. Penktadienį šaukiamas
Pasaulis
PASIRINKIMAS
Kišiniovas: Moldova neketina stoti į NATO, bet nori prisijungti prie ES
Moldovos prezidentė Maia Sandu antradienį pareiškė, kad jos šalis nesvarsto galimybės įstoti į NATO, nors norėtų prisijungti prie Europos Sąjungos. „Neutralumo
Pasaulis
ĮTAMPA
Rusijos ir NATO Tarybos posėdis planuojamas sausio 12 d.
NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas nusprendė ateinančių metų sausio 12 dieną sušaukti Rusijos ir NATO Tarybos posėdį, pranešė naujienų agentūrai DPA, remdamasi Aljanso spaudos tarnyba.
ŽYMA
NATO