Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, kovo 30 d.

Aktualijos
SPAUDIMAS ŠVELNINTI SANKCIJAS
Baltarusiškos trąšos: ar G. Nausėda atlaikys JT generalinio sekretoriaus spaudimą?
Ketvirtadienį–penktadienį Briuselyje vykstančios Europos Vadovų Tarybos (EVT) viena temų – galimas sankcijų, susijusių su Baltarusijos ir Rusijos trąšų eksportu, švelninimas.
Aktualijos
NAUJIENŲ APŽVALGA
Ketvirtadienio kaleidoskopas: tyrimas dėl sankcijų, infliacija ir kitos svarbiausios dienos naujienos
Svarbiausių vasario 23-iosios naujienų iš Lietuvos ir pasaulio apžvalga.
Aktualijos
SANKCIJOS
I. Šimonytė: su sankcijų kontrole susitvarkome neblogai
Žiniasklaidai išaiškinus, kad per Lietuvą neteisėtai gabenamos sankcionuojamos Baltarusijos bendrovės „Grodno Azot“ karbamido trąšos, premjerė Ingrida Šimonytė tikina, kad užtikrinti tarptautines sankcijas Lietuvai sekasi neblogai. Jos teigimu, bandymų apeiti sankcijas Lietuvoje pasitaiko dėl šalies geografinės padėties, vis dėlto premjerė kelia klausimą ir dėl „Lietuvos geležinkelių“ atsakomybės.
Aktualijos
SANKCIJOS
M. Vaščega: turime rasti būdus, kad sankcijos nebūtų apeinamos
Europos Komisijos (EK) atstovybės Lietuvoje vadovas Marius Vaščega sako, kad Rusija ir Baltarusija nuolat ieško būdų, kaip apeiti joms taikomas Europos Sąjungos (ES) sankcijas, tačiau reikia rasti būdus, kad tai nevyktų.
Aktualijos
SANKCIJOS BALTARUSIJAI
M. Skuodis: Baltarusija nuolat kuria sankcijų apėjimo schemas, jų gali būti ir daugiau
Tiriamosios žurnalistikos atstovams išaiškinus galimą Baltarusijos trąšų gamintojams taikomų Europos Sąjungos (ES) sankcijų apėjimo mechanizmą, susisiekimo ministras Marius Skuodis sako, kad šios šalies režimas nuolat kuria sankcijų apėjimo schemas, todėl jų gali paaiškėti ir daugiau.
Aktualijos
LTG DARBUOTOJAI
Profsąjunga: gali būti atleista mažiau nei 2 tūkst. geležinkelių darbuotojų
Iš valstybės valdomų „Lietuvos geležinkelių“ (LTG) grupės įmonių LTG „Infra“ ir „LTG Cargo“ gali būti atleista mažiau darbuotojų nei skelbia grupės vadovybė, sako Lietuvos geležinkelininkų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas.
Pasaulis
SANKCIJOS RUSIJAI
„Luminor“ stabdo mokėjimus į ir iš Rusijos bei Baltarusijos
Visose trijose Baltijos valstybėse veikiantis „Luminor“ bankas pranešė nuo birželio 1-osios sustabdysiąs visus išeinančius mokėjimus visomis valiutomis į Rusiją ir Baltarusiją, o nuo liepos 1 dienos – ir visus įeinančius mokėjimus iš šių valstybių.
Aktualijos
SANKCIJOS RUSIJAI IR BALTARUSIJAI
Aukštųjų technologijų Baltarusijos įmonė Vilniuje bandė persivesti sankcionuotus pinigus
Prieš pusmetį į Lietuvą padedant „Investuok Lietuvoje“ atėjusi Baltarusijos aukštųjų technologijų bendrovė „Izovac Photonics“ prasidėjus karui su Ukraina bandė iš Rusijos persivesti iš į sankcijas įtraukto karinę įrangą kuriančio valstybinio koncerno „Rostec“ instituto gautus 1,2 mln. eurų.
Aktualijos
SANKCIJOS RUSIJAI IR BALTARUSIJAI
FNTT: dėl ES sankcijų Rusijai ir Baltarusijai Lietuvoje įšaldyta apie 22 mln. eurų
Dėl Lietuvoje taikomų Europos Sąjungos (ES) finansinių sankcijų, susijusių su Rusija ir Baltarusija, bendra įšaldytų lėšų suma siekia apie 22 mln. eurų: 18,2 mln. eurų, 4 mln. JAV dolerių ir 3,8 mln. Rusijos rublių, skelbia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT).
Aktualijos
SANKCIJOS RUSIJAI
Seime – pataisos dėl sankcionuotų įmonių turto ir lėšų Lietuvoje valdymo
Seimui antradienį teikiama nauja Ekonominių ir kitų tarptautinių sankcijų įgyvendinimo įstatymo redakcija.
Aktualijos
SANKCIJOS RUSIJAI
FNTT: dėl ES sankcijų Rusijai ir Baltarusijai Lietuvoje jau įšaldyta 14 mln. eurų
Dėl Lietuvoje taikomų Europos Sąjungos (ES) finansinių sankcijų, susijusių su Rusija, daugėja įšaldyto turto – bendra įšaldytų lėšų suma siekia apie 13,9 mln. eurų: daugiau nei 10,8 mln. eurų, beveik 3,4 mln. JAV dolerių ir per 645 tūkst. Rusijos rublių.
Verslas
SANKCIJOS
Birių krovinių terminalas atleidžia beveik visus darbuotojus
Klaipėdos uoste „Belaruskalij“ trąšas krovęs Birių krovinių terminalas (BKT), kurio krantinės nuo vasario 10-osios stovi tuščios, pranešė planuojantis atleisti beveik visus darbuotojus, patvirtino Užimtumo tarnyba.
Pasaulis
SANKCIJOS RUSIJAI
Briuselis: ES artimiausiu metu neketina skelbti Rusijai daugiau sankcijų
ES diplomatijos vadovas Josepas Borrellis penktadienį pareiškė, kad artimiausiu metu Rusijai neplanuojama skelbti papildomų sankcijų dėl įsiveržimo į Ukrainą. „Nelaukite trečiojo
Aktualijos
ATSAKAS RUSIJAI
Dėl agresijos prieš Ukrainą – ES sankcijos ir Baltarusijai
Neįtikėtinai greitai ES lyderiai ketvirtadienį sutarė dėl Europos Vadovų Tarybos (EVT) išvadų. Juose smerkiama Rusijos agresija prieš Ukrainą bei sutariama
Verslas
TRANZITAS
G. Skaistė: Minsko draudimai smarkiai nepaveiks Lietuvos ekonomikos
Minskui ketinant neįleisti traukinių iš Lietuvos, gabenančių krovinius tranzitu į Ukrainą ar Rusiją, finansų ministrė sako, kad didelio poveikio Lietuvos ekonomikai tai sukelti neturėtų.
ŽYMA
SANKCIJOS BALTARUSIJAI