Meniu
Prenumerata

pirmadienis, vasario 6 d.

The Economist
NEAPIBRĖŽTI KORPORACIJOS KONTŪRAI
Kaip technologijos keičia įmonės ribas?
Įmonės persitvarko prisitaikydamos prie skaitmeninio perversmo. Technologijos neatsiejamai susipynusios su verslu. Verslininkai įdarbina technologijų pažangą ir paverčia jas pelningais produktais, jei
The Economist
PASAULIS 2023. TECHNOLOGIJOS
Kaip karas Ukrainoje gali paskatinti naujų technologijų kūrimą?
Jei stebite vaizdo įrašus iš fronto Ukrainoje, jau nesąmoningai naudojotės karine technologija. Internetas, taip pat lazeriai, GPS ir iRNR vakcinos
Verslas
STARTUOLIAI
Pernai itin sparčiai augę startuoliai šiemet gali sulėtinti tempą
Lietuvos technologijų startuolių ekosistemos vertei 2022 metais augus sparčiausiai tarp visų Centrinės ir Rytų Europos šalių, šiemet jos augimas, tikėtina, kiek sulėtės, o didžiausia problema išliks talentų trūkumas, sako šios rinkos žinovai. Vis dėlto, pasak jų, tikimasi, kad iki 2025 metų ši ekosistema išaugs du-tris kartus.
Verslas
KAIMYNAI
Į Lietuvą perkeltos baltarusiškos kilmės įmonės šiemet sulaukė rekordiškai daug darbuotojų
Į Lietuvą šiemet persikėlė rekordiškai daug ir baltarusiškos kilmės informacinių technologijų įmonių, ir jose įsidarbinusių žmonių, pirmadienį pranešė LRT radijas.
Verslas
TOP500
Lietuviškų vienaragių raiteliai
Pasaulinėse milijardierių gretose vis dažniau aukščiausias vietas, išstūmę pramonininkus ir finansininkus, užima technologijų bendrovių savininkai. Kada Lietuvoje užsiauginsime savuosius?
The Economist
IŠRADIMŲ PUOSELĖTOJAI
Kinija ir Vakarai lenktyniauja skatindami inovacijas
Kuriai pusei labiau seksis?
The Economist
GENŲ TERAPIJA
Genų terapija privalo tapti medicinos stebuklu
The Economist
JŪRŲ MINOS
Minos – darbiniai jūrų strategijos arkliai, nelepinami dėmesiu
Jas pigu paleisti, brangu išrankioti
Pasaulis
TECHNOLOGIJOS
EP priėmė įstatymą dėl standartinės USB-C tipo jungties naudojimo
ES Parlamentas antradienį priėmė naują įstatymą, pagal kurį nuo 2024 metų pabaigos USB-C tipo jungtis taps standartine jungtimi nedideliuose elektroniniuose prietaisuose – išmaniuosiuose telefonuose, planšetiniuose kompiuteriuose ir fotoaparatuose.
Verslas
MOBILIOJO RYŠIO BENDROVĖS
5G ryšys pradėjo veikti ir „Tele2“ tinkle
Mobiliojo ryšio bendrovės „Tele2“ tinkle pradėjo veikti 5G ryšys, antradienį pranešė bendrovė. Tai jau antra operatorė po „Telia Lietuvos“, pranešusi apie pradėtą teikti naujausių technologijų paslaugą.
The Economist
PAMATYTI IR PATIKĖTI
Nuo „Apple“ iki „Google“ – didžiosios technologijų įmonės kuria VR ir PR sistemas
Gal tai bus tokio populiarumo kaip išmanusis telefonas sulauksianti nauja platforma Išplėtęs akis devynmetis Ralphas Milesas lėtai nusiima nuo galvos „Quest
Pasaulis
IT
ES artėja prie susitarimo dėl Skaitmeninių paslaugų akto
Europos Sąjunga (ES) penktadienį gali pristatyti naują reglamentą, reikalaujantį, kad technologijų milžinės pašalintų žalingu laikomą internetinį turinį, žengdama dar vieną žingsnį link griežtesnio tokių įmonių veiklos reglamentavimo.
Komentarai
KOMENTARAS
Inovacijos ir milžinai: ar vienas trukdo kitam?
Inovacijų istoriją tyręs britų žurnalistas ir verslininkas Mattas Ridley yra sakęs, kad inovacijos – laisvės kūdikis. Kitaip tariant, jos gimsta
Pasaulis
TECHNOLOGIJOS
ES derybininkai pasiekė susitarimą dėl Skaitmeninių rinkų akto
Europos Parlamento ir ES valstybių narių derybininkai ketvirtadienį pasiekė susitarimą dėl svarbaus įstatymo, leisiančio pažaboti JAV technologijų milžinių, tokių kaip „Google“, „Meta“, „Amazon“ ir „Apple“, dominavimą rinkoje.
The Economist
PASAULIS 2022. MOKSLAS IR TECHNOLOGIJOS
Dideli ir maži klausimai: nauji moksliniai prietaisai bandys nežinomybės ribas
Iš ko sudaryta Visata? Iš kur ji atsirado? Ir kaip pasibaigs? Šie klausimai neduoda ramybės ištisoms fizikų kartoms, todėl jie vis bando didelių ir mažų reiškinių ribas.
ŽYMA
TECHNOLOGIJOS