Meniu
Prenumerata

šeštadienis, liepos 13 d.


The Economist
RAUDONOJO MĖNULIO ZENITAS
Kinija tapo mokslo jėgaine
Ši šalis žengia priekyje įvairiose srityse: nuo augalų biologijos iki superlaidininkų fizikos Pekine esančios Kinijos mokslų akademijos (KMA) pastato atriume stovi
Pasaulis
NATO VIRŠŪNIŲ SUSITIKIMAS
G. Landsbergis: lūkesčiai NATO viršūnių susitikime yra žemi (specialiai iš Vašingtono)
JAV sostinėje Vašingtone vykstančiame NATO viršūnių susitikime dalyvaujantis Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis antradienį teigė, kad susitikimo nuotaika skiriasi nuo tos, kuri pernai tvyrojo Vilniuje. „Prieš metus buvo galima galvoti, kad mes rašome naują skyrių Ukrainai, – Hudsono instituto diskusijoje teigė ministras. – Dabar lūkesčiai yra žemi.“
Verslas
JAV EKONOMIKA
Užvaldyti iliuzijų: J. Bidenui sunkiai sekasi įtikinti amerikiečius dėl ekonomikos būklės
JAV prezidentui Joe Bidenui gerai sekasi tvarkytis su šalies ekonomika, kurios būklė labiausiai jaudina rinkėjus. Bet kodėl amerikiečiai juo netiki?
Pasaulis
NATO
Vašingtone prasideda NATO viršūnių susitikimas
JAV sostinėje Vašingtone liepos 9 d. prasideda tris dienas truksiantis svarbiausias Aljanso renginys metuose – NATO viršūnių susitikimas, kuriame taip pat dalyvauja ir Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda bei ministrai Gabrielius Landsbergis ir Laurynas Kasčiūnas.
Pasaulis
JAV PREZIDENTO RINKIMAI
Interviu kanalui ABC J. Bidenas dar kartą stengėsi įrodyti, kad gali kandidatuoti. Ar jam pavyko?
Penktadienį prezidentas Joe Bidenas susėdo su amerikiečių kanalo ABC vedėju George\'u Stephanopoulos iš anksto įrašytam interviu, kuriuo siekė parodyti vis garsesnes abejones prezidento amžiumi ir sveikata reiškiantiems rinkėjams ir demokratams Kongrese, kad yra pajėgus lapkričio prezidento rinkimuose įveikti Respublikonų partijos kandidatą Donaldą Trumpą. Tačiau po rimto smūgio reputacijai J. Bidenui gali prireikti daugiau pastangų įtikinant rinkėjus, nei 22 minučių trukmės interviu.
Aktualijos
AMERIKOS BALSAS
JAV Kongreso narys T. Cole’as: žmonės nerimauja, kokie bus D. Trumpo įsipareigojimai dėl Ukrainos ir NATO
„Pacituosiu savo draugą Mario Diazą-Balartą: prisiminkite, pirmoji ginkluotės parama, kuri iš Jungtinių Valstijų atkeliavo į Ukrainą, buvo suteikta valdant Donaldo
Pasaulis
NATO VIRŠŪNIŲ SUSITIKIMAS
Amerikietiškas pyragas: kaip Vašingtonas ruošiasi NATO viršūnių susitikimui?
Liepos mėnesį Vašingtonas rengia jubiliejinį 75-ąsias NATO metines žymintį viršūnių susitikimą. Kaip šeimininkai jam ruošiasi?
Pasaulis
JAV
JAV Aukščiausiasis Teismas nusprendė suteikti D. Trumpui tam tikrą neliečiamybę nuo baudžiamojo persekiojimo
JAV Aukščiausiasis Teismas pirmadienį nusprendė, kad Donaldas Trumpas, kaip buvęs prezidentas, turi tam tikrą neliečiamybę nuo baudžiamojo persekiojimo.
Pasaulis
JAV PREZIDENTO RINKIMAI
Pirmuose JAV prezidentiniuose debatuose – silpnas J. Bideno pasirodymas
Birželio 27 d. vakarą Atlantoje (Džordžijoje) vyko pirmieji kandidatų į JAV prezidentus Joe Bideno ir Donaldo Trumpo debatai prieš 2024 m. prezidento rinkimus. Per 90 minučių trukusius JAV kanalo CNN debatus abu kandidatai negailėjo vienas kitam aštrių žodžių, o tarp karštų temų buvo imigracija, ekonomika ir grėsmė demokratijai.
Pasaulis
STUDENTŲ PROTESTAI
Palestiną remiantys studentų protestai nuvilnijo JAV ir Vakarų Europoje. Koks jų tikslas?
Jie atėjo gegužės 1-osios naktį. Dalis vilkėjo riaušių malšinimo aprangą ir į užimtą salę įlipo išdaužę langą antrame aukšte. Vėliau jie plūstelėjo ir pro iš vidaus užbarikaduotas pagrindines duris. Kelias savaites Kolumbijos universitete Niujorke vykęs Palestiną palaikantis studentų protestas buvo išvaikytas.
Pasaulis
JAV PREZIDENTO RINKIMAI
„Projektas 2025“: nauja D. Trumpo distopija?
Konservatyvus Vašingtone įsikūręs tyrimų centras „The Heritage Foundation“ pagrindines kitam JAV prezidentui siūlomas reformų idėjas sudėliojo į 900 puslapių siekiantį „Prezindentinio perėjimo projektą 2025“, arba „Projektą 2025“, kuris pristatytas pernai balandį. Jo turinys gąsdina ne tik liberalesnius amerikiečius, bet ir JAV užsienio partnerius.
Pasaulis
JAV UŽSIENIO POLITIKA
Žvilgsnis į galimą D. Trumpo užsienio politiką: buvęs nacionalinio saugumo patarėjas atskleidė kelias idėjas
Buvęs Donaldo Trumpo nacionalinio saugumo patarėjas Robertas O\'Brienas pažėrė radikalių užsienio politikos idėjų galimai antrajai buvusio JAV prezidento kadencijai. Leidinyje „Foreign Affairs“ jis išvardijo tokius žingsnius, kaip branduolinių ginklų testavimo atnaujinimas, ekonominių ryšių su Kinija nutraukimas ir greitas Rusijos karo Ukrainoje užbaigimas.
IQ Tema
JAV KARIUOMENĖ
Ačiū už tarnybą: kodėl JAV kariuomenėje nepritrūksta savanorių?
Į galingiausias pasaulio ginkluotąsias pajėgas amerikiečiai stoja savanoriškai. Kas juos skatina tai daryti? 1969 m., pačiame Vietnamo karo įkarštyje, JAV administracija
Pasaulis
JAV PREZIDENTO RINKIMAI
J. Bidenas ėmėsi vieno svarbiausių rinkimų klausimų – imigracijos kontrolės (papildyta)
JAV prezidentas Joe Bidenas antradienį pristatė naują potvarkį, kuriuo sieks apriboti prieglobsčio suteikimą šalyje. Imigracija yra vienas svarbiausių klausimų aršioje J. Bideno ir Respublikonų partijos kandidato Donaldo Trumpo kovoje dėl prezidento posto, ir kol kas šioje srityje, amerikiečių vertinimu, į priekį yra išsiveržęs D. Trumpas.
ŽYMA
JAV