Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, gruodžio 1 d.

Aktualijos
GYNYBA
V. Rupšys: JAV Pensilvanijos gvardija – vienas saugumo garantų Baltijos regione
Jungtinių Valstijų (JAV) Pensilvanijos nacionalinė gvardija yra vienas iš saugumo garantų Baltijos regione, artėjant bendradarbiavimo 30-mečiui su šia gvardija sako JAV apsilankęs Lietuvos kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys.
Pasaulis
ŽALIOJI TRANSFORMACIJA
E. Macronas įspėja, kad JAV prekybos subsidijos gali „suskaldyti Vakarus“
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas trečiadienį perspėjo, kad subsidijos, mokamos JAV bendrovėms pagal didžiulį žaliosios energijos planą, gali „suskaldyti Vakarus“.
Pasaulis
JAV
JAV Senatas priėmė įstatymo projektą dėl tos pačios lyties asmenų santuokų apsaugos
Jungtinių Valstijų Senatas antradienį priėmė svarbų įstatymo projektą dėl tos pačios lyties asmenų santuokų apsaugos, abiejų partijų įstatymų leidėjams siekiant užkirsti kelią galimybei, kad konservatorių vadovaujamas Aukščiausiasis Teismas atims šią teisę, kaip tai padarė abortų atveju.
Pasaulis
KINIJA
Pentagonas: Kinijos branduolinis arsenalas iki 2035 metų padidės daugiau nei tris kartus
Pasaulis
JAV
JAV vyksta Kinijos protestų dėl COVID-19 palaikymo akcijos
Jungtinių Valstijų prezidentas Joe Bidenas stebi neramumus Kinijoje, vykstančius protestuotojams reikalaujant atšaukti griežtas kovos su COVID-19 priemones ir suteikti daugiau politinių laisvių, pirmadienį pranešė Baltieji rūmai, visose JAV prasidėjus solidarumo mitingams.
The Economist
IŠRADIMŲ PUOSELĖTOJAI
Kinija ir Vakarai lenktyniauja skatindami inovacijas
Kuriai pusei labiau seksis?
Pasaulis
PAGALBA UKRAINAI
JAV per Pasaulio banką Ukrainai skirs 4,5 mlrd. dolerių
JAV vyriausybė antradienį paskelbė, kad suteiks Ukrainai 4,5 mlrd. JAV dolerių (4,4 mlrd. eurų) finansinę paramą „ekonominiam stabilumui sustiprinti ir pagrindinėms vyriausybės paslaugoms paremti“.
Pasaulis
KINIJA IR JAV
JAV ir Kinijos gynybos vadovai susitiko Kambodžoje
Jungtinių Valstijų gynybos sekretorius Lloydas Austinas antradienį Kambodžoje susitiko su kolega iš Kinijos Wei Fenghe, abiem šalims siekiant suvaldyti įtampą.
Pasaulis
ĮTAMPA AZIJOJE
Šiaurės Korėjai paleidus raketą, Japonija ir JAV surengė bendras karines pratybas
Šiaurės Korėjai penktadienį paleidus tolimojo nuotolio balistinę raketą (ICBM), Japonija ir Jungtinės Valstijos surengė bendras karines pratybas oro erdvėje virš Japonijos jūros, pranešė Tokijo pareigūnai.
Pasaulis
TAIVANAS
JAV generolas: Kinijos puolimas Taivane būtų tokia pat „klaida“, kaip ir Rusijos Ukrainoje
Aukšto rango Pentagono generolas trečiadienį perspėjo, kad bet koks Kinijos išpuolis prieš Taivaną būtų tokia pat strateginė klaida, kaip ir Rusijos įsiveržimas į Ukrainą.
Pasaulis
JAV
Respublikonai perėmė JAV Atstovų Rūmų kontrolę
JAV respublikonai trečiadienį iš demokratų perėmė Atstovų Rūmų kontrolę, pranešė televizijos.
Pasaulis
JAV VIDURIO KADENCIJOS RINKIMAI
Rekordiškai daug moterų vadovaus JAV valstijoms
Jungtinėse Valstijose rekordiškai daug moterų – 12 – stos prie savo valstijų vairo po to, kai kitų metų pradžioje bus prisaikdintos gubernatorėmis.
Pasaulis
RAKETOS SMŪGIAI LENKIJOJE
Po raketos smūgio Lenkijoje J. Bidenas ir sąjungininkai surengė skubias derybas
JAV prezidentas Joe Bidenas ir pagrindinių sąjungininkių lyderiai trečiadienį surengė skubias derybas po to, kai Lenkijos teritorijoje netoli sienos su Ukraina nukrito raketa, pranešė Baltieji rūmai.
Temos
INVESTAVIMAS
Makleriai už grotų: kalėjime suklestėjo spekuliacijos ir finansinis raštingumas
Pandeminės paskatos sukūrė naują už grotų sėdinčių investuotojų klasę. Tomas Keenas pasakoja savo ir kalėjimo draugo Nicko Hacheney istoriją. Pirmadienio vakarą
Aktualijos
JAV IR LIETUVA
JAV Lietuvai parduoda aštuonias HIMARS sistemas už 495 mln. dolerių
Jungtinių Valstijų Valstybės departamentas leido už numanomą 495 mln. dolerių (apie 493 mln. eurų) sumą Lietuvai įsigyti aštuonias raketinės artilerijos HIMARS sistemas su raketomis, ketvirtadienį pranešė amerikiečių Gynybos saugumo bendradarbiavimo agentūra.
ŽYMA
JAV