Meniu
Prenumerata

sekmadienis, vasario 5 d.

The Economist
APŽVALGA 2023. JAV
Ukrainos pergalė prieš Rusiją JAV būtų naudinga, sujauktų reikalus ir iškeltų naujų pavojų
Winstonas Churchillis sakė, kad mūšiai yra pasaulietinės istorijos gairės. Rusijos įsiveržimas į Ukrainą žymi pavojingą naują didžiųjų valstybių konkurencijos laikotarpį.
The Economist
PASAULIS 2023. JAV
Lyderystės klausimai
Joe Bidenas ir Donaldas Trumpas nori vėl kandidatuoti 2024 m. rinkimuose. Tačiau jų partijoms gali atrodyti kitaip. JAV netrukus prasidės nauja
The Economist
PASAULIS 2023. JAV
Skustuvo ašmenys: 2023 m. vargu ar bus palankūs JAV demokratams
Joe Bidenas pirmuosius dvejus prezidentavimo metus bandė sutaikyti besivaidijančius savo paties partijos įstatymų leidėjus. Per ateinančius dvejus metus ši užduotis
Pasaulis
JAV
J. Bidenas menkina įslaptintų dokumentų problemą: ten nieko nėra
JAV prezidentas Joe Bidenas ketvirtadienį sumenkino triukšmą, kilusį dėl aptiktų senų įslaptintų dokumentų, netinkamai saugomų tarp jo asmeninių daiktų, sakydamas, kad „ten nieko nėra“.
Pasaulis
PAGALBA UKRAINAI
JK įžvelgia „moralinę būtinybę“ dėl tankų Ukrainai, JAV užsimena apie didesnę pagalbą
Jungtinė Karalystė antradienį pareiškė, kad svarbus jos sprendimas suteikti tankų su Rusija kovojančiai Ukrainai yra „moralinė būtinybė“, o Jungtinės Valstijos žada, kad artimiausiu metu bus suteikta daugiau karinės pagalbos.
Pasaulis
NAUJIENŲ APŽVALGA
Antradienio kaleidoskopas: lietuviški NT kainų rekordai, slapti J. Bideno dokumentai ir kiti šios dienos įvykiai
Svarbiausia sausio 10-osios naujienų apžvalga iš Lietuvos ir pasaulio.
Pasaulis
JAV
Vašingtono analitiniame centre rasta slaptų J. Bideno viceprezidento kadencijos dokumentų
Baltieji rūmai pirmadienį pranešė, kad Vašingtono analitiniame centre, kuriuo Joe Bidenas kartais pasinaudodavo kaip biuro erdve, buvo rasta įslaptintų dokumentų iš tų laikų, kai jis dirbo buvusio Jungtinių Valstijų lyderio Baracko Obamos viceprezidentu.
Pasaulis
PAGALBA UKRAINAI
JAV ir Vokietija siųs Ukrainai šarvuočių
JAV prezidentas Joe Bidenas ir Vokietijos kancleris Olafas Scholzas ketvirtadienį susitarė siųsti Ukrainai galingai ginkluotų pėstininkų kovos mašinų, taip pradėdami naują Vakarų karinės paramos, skirtos Rusijos invazijai atremti, etapą.
Pasaulis
JAV
Aklavietė tik gilėja: JAV Atstovų Rūmams niekaip nepavyksta išsirinkti pirmininko
Jau antrą dieną iš eilės JAV Atstovų Rūmus yra apėmusi krizė, naujuose balsavimo turuose neišsiaiškinus nugalėtojo varžybose dėl pirmininko posto. Po
Verslas
TAIVANAS
Taivano TSMC pradėjo masinę 3 nanometrų lustų gamybą
Taivano technologijų milžinė „Taiwan Semiconductor Manufacturing Company“ (TSMC) ketvirtadienį pranešė pradėjusi masinę 3 nanometrų (nm) lustų – vienų pažangiausių rinkoje
NT ir energetika
JAV ENERGETIKOS MILŽINĖ
„ExxonMobil“ siekia blokuoti ES nenumatyto pelno mokestį
JAV energetikos milžinė „ExxonMobil“ trečiadienį pateikė ieškinį prieš ES, siekdama blokuoti jos laikinąjį mokestį naftos įmonių nenumatytam pelnui, pranešė bendrovės atstovas.
Pasaulis
PAGALBA UKRAINAI
JAV svarsto galimybę savo teritorijoje apmokyti Ukrainos karius naudotis „Patriot“
Jungtinės Valstijos sprendžia, ar Ukrainos kariuomenę naudotis pažangia oro gynybos sistema „Patriot“ mokyti savo teritorijoje, ar siųsti šį kompleksą į kokią nors trečiąją šalį.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
Kremlius: J. Bidenas ir V. Zelenskis atsisako išklausyti „Rusijos susirūpinimą“
Po Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio istorinio vizito Jungtinėse Valstijose Kremlius ketvirtadienį pareiškė, kad Vašingtonas ir Kyjivas nesiklauso Rusijos susirūpinimo.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
V. Zelenskis planuoja vizitą JAV
Pasaulis
JAV IR KINIJA
JAV apribojo Kinijos lustų gamintojoms prieigą prie amerikietiškų technologijų
JAV prekybos departamentas ketvirtadienį įtraukė 36 Kinijos įmones, įskaitant didžiausias pažangių kompiuterių lustų gamintojas, į sąrašą, kuriame esančioms įmonėms griežtai ribojama prieiga prie amerikiečių kuriamų technologijų.
ŽYMA
JOE BIDENAS